disneyshree5070 disneyshree5070
  • 24-11-2021
  • SAT
contestada

Mason bought 6 loaves of bread and 3 packages of cheese for a total of $27. The cost of a package of cheese is $1. 50 more than the cost of a one loaf of bread. What is the combined cost of one loaf of bread and one package of cheese?.

Respuesta :

Aokijii
Aokijii Aokijii
  • 24-11-2021

Answer:

Bitlog

Explanation:

iklog

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the line that passes through the point (-5,3)and has a slope of - 6/5
answer these two please will mark brainliest.
answer them all please!!
Discuss the shapes of Nh3 and H2O on the basis of VESPER theory?​
How are the first members of the legislature elected?
Helpp meee!?!!!!! ?!!?! !?!
State the domain and Range of the Function: { (6,-3) , (-4,-2) , (7,3) }.
Mudguard is used above the wheels of vehicles
The distance between the longest and shortest sides of parallelogram are respectively 12 cm and 16 cm. If the longest side measures 24 cm find the perimeter of
15 Which one of the following numbers is not written in scientific notation? A 0.1 x 103 B) 3.2 x 103 2.1 x 102 D 5 x 102