rinokumura98292
rinokumura98292 rinokumura98292
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $1.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

Mimiccr
Mimiccr Mimiccr
  • 24-11-2021

Answer: 3

Step-by-step explanation: toppings are 50 cents so 50 * 3 = $1.50

Answer Link

Otras preguntas

I would like the answer to the math question 5×-6=3×-8
Which of the following ways can this sentence be rewritten so that it is clearer and more concise but still maintains its original meaning? Dry snow is the oppo
what has to happen in order for work to be done
20. Which of the following is an example of direct democracy? (1 point)Voters elect a mayor.Voters participate in a primary election.Voters dempaign for a candi
According to your textbook, saying "lemme" instead of "let me" is an error in
what type of population growth is at risk for a population crash? explain why
Identify the vertex and the y-intercept of the graph of the function y=-2(x+3)^2 +2.
Which term refers to the idea that southern states had the authority to make it their own laws regarding slavery
The philosophy of ____ supported human reasoning, not spiritual authority. portrayal linear perspective Behaviorism Humanism
When rock is weathered and transported downstream, this is best seen as anexample of the conservation of​