lynmixc
lynmixc lynmixc
  • 25-11-2021
  • Mathematics
contestada

$112,500 is the price of 75 towels, how much does 1 cost?

Respuesta :

subramanimuruga
subramanimuruga subramanimuruga
  • 25-11-2021

Answer:

1500

Step-by-step explanation:

112500/75=answer

answer=1500

Answer Link
diana225queen225 diana225queen225
  • 25-11-2021

Answer: 1 towel cost 1,500

Step-by-step explanation: When you divide $112,500 by 75 you get 1,500.

Answer Link

Otras preguntas

There are 13 books on a shelf. 5 of these books are new. (a) What is the ratio of used books to all books? (b) What is the ratio of used books to new books?
Look at the compass rose. The letter A represents north. What direction is the letter G? A. east B. northeast C. west D. south
Who is John brown? And what is he known for? In 1850
Sam is practicing long track speed skating at an ice skating rink The distance around the rink and 250 yards has skated around the rank of six times so far how
Which New Deal agency instituted a reforestation program intended to prevent another Dust Bowl? A) Civil Works Administration (CWA) B) Civilian
Evaluate the expression by using the given values of the variables.   y ÷ 3 • 2 – 8 ÷ x + 5 where x = 4 and y = 12   A. 5   B. 11   C. 21   D.
Credible sites contain___________information,Accurate c. Reliable b. Familiar d. All of the above
divide 15 pounds of rice into four unequal measures using ounces
Juan was painting a wooden cube for his science project. Determine the total surface area of the cube if the cube is 8 cm long.
C. to which cache block will the memory address 0x000063fa map