wildbill33241 wildbill33241
  • 21-12-2021
  • Mathematics
contestada

Yuki bought a pound of confetti for \$12$12dollar sign, 12. What is the price, in dollars, per ounce of confetti

Respuesta :

habelbenedict96 habelbenedict96
  • 21-12-2021
12 dollars he bought pound confetti the answer is 12 dollars
Answer Link

Otras preguntas

What is figurative language that is designed to evoke mental pictures? form imagery onomatopoeia rhythm
Lalo has 1500 minutes per month on his cell phone plan. how many more minutes can he use if he has already talked for 785 minutes?
How do I write eighty decreased by six times nine
Which number makes this equation true? v2 + 10v + 16 = (v + 8)(v + ?)
show how the fractions are equivalent on number line 3/4 = 6/8
What leads to an increase in the specialization of laborers? A. Renaissance men B. an increase in price C. a decrease in demand D. dividing labor into smaller s
Small fragments of orbiting bodies that have fallen on Earth's surface are known as a. uranium. b. asteroids. c. meteorites. d. zirconium.
what sentence uses an intransitive verb a.i ran under the sprinklers B.mrs.parker washed the windows C.i cut the card board into two pieces D.shary turned th
How do cells divide for sexual reproduction?
The temperature at which a solid turns into a liquid is the _____ point. a. melting b. boiling c. evaporation d. vaporization