mikeyjs2072 mikeyjs2072
  • 22-12-2021
  • SAT
contestada

A bakery offers a sale price of $3. 50 for 4 muffins. What is the price per dozen.

Respuesta :

ARIMILL
ARIMILL ARIMILL
  • 22-12-2021

Answer:

$10.50

Explanation:

all you have to do is 3.50 x 3

Answer Link

Otras preguntas

The answer of a and b
What is an organisation chart​
help me with chemistry please
Simplify the following: [tex]\frac{8x^2y^2-10xy^3-22y}{2y^2}[/tex]
Text 2 to answer the questions
Question 2 of 10 Xavier makes jokes and is rowdy when he is with his friends. But inside, he is nervous. He thinks his friends will not like his real personalit
What is the correct answer need answer ASAP question 9​
what force is required to acceleration a body with a mass of 32 kilograms at a rate of 12 m/s
Find the area of this figure. Round your answer to the nearest hundredth. Use 3.14 to approximate Pi.
Please tell me what 26 x 2 1/2 is.