grej3218
grej3218 grej3218
  • 23-12-2021
  • Mathematics
contestada

Raman purchased 2 an 1/2 pounds of chocolate covered peanuts for $9.75. WHat was the price per pound

Respuesta :

zpbrown
zpbrown zpbrown
  • 23-12-2021

Answer:

$3.9 per pound

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

What are 4 ways in which improving your muscular fitness would have a positive affect on your life?
Iron(II) chloride is formed from the reaction between iron and copper(II) chloride. Fe + CuCl2 FeCl2 + Cu If the reactants have Hf = –256 kJ mol–1 and the produ
Find the missing side lengths. Leave your answers as radicals in simplest form.
Consider a metal cube of side length 10cm. If it is cut up into some smaller cube of side length 3 cm , how many cubes be made.
Explain why –2^4 and (–2)^4 are different when they are evaluated, but –2^3 and (–2)^3 are not.
in the book "counting by 7s", what is Willow chance's problem or goal
The cashier at the store greets you by saying, "how are you doing today?" even though you're having a bad day, you say, "i'm fine, thank you." your response is
Collectivism is a defining characteristic of american culture. a. True b. False
A radioactive isotope of potassium (k) has a half-life of 20 minutes. if a 43 gram sample of this isotope is allowed to decay for 80 minutes, how many grams of
sydney reads 50 pages in 40 minutes how many pages does she read per minute