avillalba2027 avillalba2027
  • 24-12-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Stansbury went grocery shopping on Tuesday and bought 4 pounds of oranges for $10.88. What is the unit price per ounce?

Respuesta :

madelainlozada madelainlozada
  • 24-12-2021

Answer:

0.68

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Need help! 37 points.​
I just want to know if I’m right
Lisa is on a trip of 2,607 miles. She has already traveled 185 miles. She has 7 days left in her trip. How many miles does she need to travel each day to comple
(Find the value of x)
ASAP!!! Is the relation in the table below a function?
write an addition sentence that helps you solve 15-9.​
f(-2) if f(x)= -3x+ 4
What messages do cliches, stereotypes, and overused phrases convey?
pls help me no one is answering my questions T_T
What do you think are good things about majority rule?