fazejayjay880866
fazejayjay880866
22-01-2022
Mathematics
contestada
first answer = brainliest thxx
Respuesta :
HaveWeMetBefore
HaveWeMetBefore
22-01-2022
*My answer is based upon the steps in the hint.*
4/3 times 3 = 12/3, or 4.
4 times 64 = 256.
256 is the answer; I am unsure of the units used, as I cannot see the photo while I am answering. My apologies.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Solve for the values of x for each of the following exponential equations and inequalities. 1. 82− = 2 3. 5 = 25−2 4. 3+2 ≥ 27 5. 43 = 8−1
CONCLUSION: To accurately create a topographic map, what types of data do you need to collect?
thanks for the answer
Her knowledge made her.......to the team in order to get the job done .hazard.indispensable .homicide
find the area of a square with a side length of 1/5 in.
I will give you brainliest if you solve the math question
a pack of four chocolate balls cost £1.20.what is the price per unit.
what are five marketing strategies that retailers spend half of their annual budget on?
Would you contract services out to another community? How would you convince the Council to support a change that might affect constituents negatively?
Please help me solve this ASAP