qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

Why had Lenin been imprisoned by the Russian government?
How many times can you fail a grade ??
A sentence that uses impudence and derision.
what are Protista that don't resemble plants, animals, or fungi biologically called?
What are the products of aerobic respiration? glucose and oxygen carbon dioxide, water, and ATP lactic acid and ATP insulin and glycogen
Rowanda jogged 2.14 kilometers farther then terrance. Select the values that could represent how far each student jogged. Mark all that apply o Rowanda 6.5 km
Hydrogenous sediments originate from elements in?
Producers and consumers own the factors of production Custom and habit answer the question of who, what and how to produce Outside trade and commerce is discour
Which expressions have a value of –15? Choose all answers that are correct. A. –2 – (–13) B. 7 – 22 C. –24 – (–9) D. –4 – 19
Which describe political, social, or cultural changes that took place in Rome during the early empire? Choose all answers that are correct. A. increased trade a