tyytheblackbarbie tyytheblackbarbie
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. For each question

Respuesta :

s906236
s906236 s906236
  • 25-01-2022

A. 1/3 pound

B. 11/3 or 3.666666667

Answer Link
yua26 yua26
  • 25-01-2022

Answer:

uhhhh you didnt put the full question so i cant rly answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write an equation of a line that is parallel to y=-6x+4 and passes through(2,10). write an equation of line which is perpendicular to y=(-2/3)x-5 and passes thr
Please help punitive 1. out in the open 2. of or related to punishment 3. of or relating to trees 4. not subject to injury
write the slope intercept equation for the line that passes through (-8,11) and is perpendicular t 2x -7y=14
Find the domain and range of this function f(x)=1/squareroot of (x-4)
if the slope is 26.5° what is the rise per meter
What is the slope of the line that passes through the pair of points? (1, 7), (10, 1)
write the slope intercept equation for the line that passes through (-8,11) and is perpendicular t 2x -7y=14
determine the equation of a circle having a diameter with endpoints at (12,-14) and (2,4)
two sides of a triangle have lengths 10 and 15 what must be true about length of the third side
Help me please heathen 1. an uncivilized person 2. a kind or type 3. ill-tempered 4. a jointed-puppet