tonyadiannjordan tonyadiannjordan
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.70 per pound and a bunch of bananas on the scale weight 6.4 pounds. How much would a customer pay for this bunch of bananas

Respuesta :

jtm2588
jtm2588 jtm2588
  • 22-02-2022

Answer:

$4.48

Step-by-step explanation:

Multiply

6.4 x .70

$4.48

Answer Link

Otras preguntas

Write down the measures to control black market​
This is about Mercantilism The question is next to image Please help please help
an amusement park sold 46 child tickets. The other 4 tickets it sold were adult tickets. What is the ratio of the number of adult tickets to the number of child
Essential Question: How do differing articulations influence the music and the effect on the listener?
Why do helium balloons pop in a hot car?
100 Points and brainliest to the correct answer, need it within 6 minutes. Thank you.
ANSWER ME NOW!!Define the word contradiction. What does it mean to contradict something or someone? Use the word in a sentence.
solve the inequality -24<-4m​
PLEASE HURRY!!! Why did President Johnson decide not to run for reelection in 1968? Public opposition to the Vietnam War had made him unpopular. Public support
true or false: Mexico and the United States disagreed over the borders of Texas.