swathipodapati swathipodapati
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

Paige is sewing a tent. If the material cost $0.04 per square in, determine how much it will cost her to make the tent.

Paige is sewing a tent If the material cost 004 per square in determine how much it will cost her to make the tent class=

Respuesta :

Helpingiscaring123 Helpingiscaring123
  • 23-02-2022
It will take her 560 Dollars
Answer Link

Otras preguntas

What are rates and unit rates
Find the acute angle that satisfies this given equation in degree
Where are the protons in an atom located? a. Outside the nucleus b. As far away from the neutrons as possible c. We can’t know since the protons are in constant
As food travels through the digestive system, it is exposed to a variety of pH levels. The stomach has a pH of 2 due to the presence of hydrochloride acid (HCl)
[WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWER IS RIGHT] How a poem rhymes could be considerer part of the ____. A)Context of the text B)Contento of the text C)Form of the tex
The belief that one should do nothing that can hurt or in any way inconvenience others because it will create undesirable feelings is the fallacy of ___________
50 points! ANSWER URGENTLY PLEASE and explain correctly Describe the geography of Ancient Greece and how that along with the climate affected farming. What th
What is the pi number
The Indian Reorganization Act of 1934 prohibited _____.the government from further dividing Native American landtribes from governing their landspeople from gra
Parker, Inc. had a beginning balance in its Retained Earnings account of $386,400. During the year, the company declared and paid a $4,860 dividend and, at the