yoelop604
yoelop604 yoelop604
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

You can buy an 8 pack of paper towels for $7.92 or a 12-pack for $11.64. Which one is a better buy?

Respuesta :

rachealgabbard
rachealgabbard rachealgabbard
  • 23-02-2022

Answer:

The second option

Step-by-step explanation:

Your paying .99 per roll for number 1

Your paying .97 per roll on number 2

Answer Link

Otras preguntas

one reason george washington called for a neutrality policy in 1790 was to ?
Find the GCF of 24, 44, 52
All of the colonies had the same form of government. True False
Which sentence correctly uses a hyphen? a. I have been many places-but I have never been to Europe. b. Tom's grand-mother baked a dozen cookies. c. The dog s
sarah and Eva are swimming use the ratio table to determine who is the faster swimmer
Explain one way to add 3 digit numbers
How do animal-like protists differ from plant-like protists?
is 0.05..... irrational?
Which is a sentence fragment? a. Hamburgers, hot dogs, and salad, which were for dinner. b. There's a barbecue grill on the deck. c. It has surfboards and sn
Which is FALSE concerning the use of the voting machine? fraud is nearly impossible it was invented in 1898 it does away with the need for numerous officials to