hannifresco
hannifresco hannifresco
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Si compramos 2/4 de azúcar y el kilo cuesta $47.00 ¿Cuánto tiene que pagar?
Ayuda!!!

Respuesta :

boredomela boredomela
  • 24-02-2022

Answer:

$11.75

Step-by-step explanation:

divide 1 para 4 le sale

1/4 = 0.25

47 x 0.25 = 11.75

Answer Link

Otras preguntas

why doors were invented write paragrah
Please help with this
Brandon earned $600 last month. If he worked for 75 hours, how much does he earn per hour? a 45,000 b 675 с 8 d 525 Submit hs
Can’t somebody help me with that?
This building is MOST important to the followers of what religion? Highlight A) Buddhism B) Christianity C) Islam D) Judaism
What is the product of meiosis 1 ?
What purposes have you observed people using bicycles for? Check all that apply.
To compare the Factive Ness of two speeches the reader should check the methods used to sway the audience these methods a called what
What have studies shown about the Head Start program? A. It decreases the percentage of people in the wealthiest class. B. It ensures that poverty is eliminated
bored ;/, intertain me ;) pls only 2 ppl will get this free pts ;) anyone else pls answer my question!!!