notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

What does it mean to be American? (5 sentences).
what is called group of multiple parallel lines? A) hatching B) contour line C) non of above
Find the quotient and the remainder. 9x^4 - x^2 + 2x + 9 divided by x^2 + 8 Use polynomial long division
who is the first king of India????​
Anyone help me pls it’s due tomorrow
In a third-grade classroom, the number of books read by each student in one month is: 6.7.5, 6, 8, 7, 8, 6, 9.7, 6, 5, 7, 6,9 Click on the line plot that shows
HELP DUE TOMORROW!!? Fill in the table. You deposit $10 in a savings account at the end of each week
For an economy, operating outside the production possibilities frontier:
Circle the subject, and underline the verb in this sentence. The science classes are going to the Creative Discovery Museum . What is the subject and the verb i
One astronomical unit (AU) is about 1.5 x 108 km. Explain why this is the same as 150 x 100 km.