Seudónimo Seudónimo
  • 24-01-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony purchased 4 burgers for 4.60. Based on this rate, how much would one burger cost?

Respuesta :

emmavignola0117 emmavignola0117
  • 24-01-2017
All you need to do is divide 4.60 by 4
Answer Link
kayleighshearer
kayleighshearer kayleighshearer
  • 24-01-2017
4.60 divided by the number of burgers, being 4, equalling one dollar and 15 cents
Answer Link

Otras preguntas

Omg i'm confuse 7(x+4) =9(x -2)
how could a person  in the provinces be granted roman citizenship
Solve for x. 10x^2=29x-21 does anyone know this
Solve for x. 10x^2=29x-21 does anyone know this
what recent world issues/problems can be solved if people rocognize and perform their role effectively
what recent world issues/problems can be solved if people rocognize and perform their role effectively
what is 12.2billion divided by 3.8%
Please solve equations by completing square
what is a 1/4 of ?/100
what is a 1/4 of ?/100