hicksop hicksop
  • 22-03-2022
  • Mathematics
contestada

pizza cost $8 each. Using p for the number of pizzas, and c for the cost.

Respuesta :

sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 22-03-2022

Answer:

c=px8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

All of the following were part of Lincoln's Ten Percent Reconstruction Plan for the newly elected state governments EXCEPT: a. Each state had to have a republic
Erica earns $11.00 per hour and works a 40 - hour workweek. She is paid time and a half for every hour worked over 40 hours during a week. Erica earned $60 5.0
When chemical bonds are formed, energy is _______the bond? a) Stored in b)Released from c)Not needed in Please help
a picture frame originally priced at 13.00 is on sale for 7.50 what is the percent decrease
How did Andrew Johnson's behavior in office influence the events of the Reconstruction era? a. Johnson's behavior and use of the veto prevented Republicans from
What is true about single-parent families? A)They face less stigma than nuclear families B)They typically experience a higher income than nuclear families C)The
what is 6 squared ÷2(3)+4
How did Roman Assemblies contribute to democratic principles? a. Assemblies had the power to make laws. B.Assemblies acted as advisory councils. c. Assemblies p
The first governing document in New England was the _____. A.Mayflower Compact B.Fundamental Orders of Connecticut C.New England Confederation Exeter Compact
Why is Anne Frank determined to believe the best of others?