0604705 0604705
  • 23-03-2022
  • Mathematics
contestada

3 bags of food cost ​17.25$. How much would marco spend on 6 of cat ​food?

Respuesta :

JimboCade12
JimboCade12 JimboCade12
  • 23-03-2022

Answer:

$34.5

Step-by-step explanation:

3 x2=6

17.25x2=34.5

Answer Link
lkwkn
lkwkn lkwkn
  • 23-03-2022

Answer: $34.50

Step-by-step explanation:

Since 3 bags cost 17.50, 6 bags would just be 2 times that.

Answer Link

Otras preguntas

Identify different ways that historians measure time.
Draw the segment PQ with endpoints P(-2, -1) and Q(2,4) on the coordinate plane. Then find the length and midpoint of PQ.
Find the indicated term of the given geometric sequence a1=-20, r=11, n=12
How many integers can have the same absolute value
Need help with problem #53! Arithmetic sequences!
40 PTS!!! I WILL GIVE BRAINLIEST IF YOU DO THIS!!! My book is The Yearling, by Marjorie Kinnman Rawlings Writ
What do slinky waves and seismic waves have in common?
what does the word grumpy mean
What was the initial reason for Columbus's journey to the New York World?
suppose,the temperature today is 7 degrees celsius.yesterday it was 13 degree celsius cooler. What was the temperature yesterday ?