Seudónimo Seudónimo
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada

WILL MARK YOU BRAINLIEST!!

Bananas are 3 for a dollar. Jen has $3. How many bananas can Jen buy?

Respuesta :

isalep93 isalep93
  • 25-03-2022

1 dollar for 3 bananas

so with

3 dollars we will get 3x3 = 9 bananas

Answer Link
mhar2817
mhar2817 mhar2817
  • 25-03-2022

If her income is 210 marks, how many bananas can she buy if ... is 4 dollars each and the cost of bananas is 3 dollars per bunch.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Cold War was a time best characterized by which word? warfare? understanding? tension? cooperation?
Sadie is buying a new video camera for $350. Which is the most cost-effective option? credit card with an APR of 18 percent and no grace period credit card with
When the hare population increased what happened to the lynx population?
What is the mode of the data set? 103, 77, 90, 102, 103, 81, 78, 84, 84, 87, 99, 103, 118 A. 84 B. 90 C. 93 D. 103
the spanish and portuguese focused colonization in north america. true or false
What is 0.05261614 rounded to the fourth decimal place?
Critical reading the questions below refer to the selection “the gettysburg address.” lincoln’s main purpose in “the gettysburg address” is to ____. a. argue w
How might the city new orleans prosper as a result of the lousiana purchase?
PLEASE HELP 12 POINTS. What qualities did Baroque artists like Bernini feel were most important in their work?
What impact did the french revolution have on the start of the haitian revolution?