iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP QUIKLY PLEASEEEEE Malachi has a list of the estimated costs for each semester to attend a university. What is the total estimated cost to attend colle
You are making a recipe that calls for 2/3 cup of yogurt. You have 1/2 cup of yogurt from a snack pack. How much of the recipe can you make
How many significant figures does 0.396 have?
In which area(s) did American Indians use bison hides to create art? the southeast the northeast the Great Plains all areas
PLSSSSSSSSSS HHHELP MEE ITS A TESTTT
I need help please :)
Which of these are considered metabolic boosters? A. Consume whole foods B. Increase intensity of exercise C. Drink more water D. all of the above
Which weathering process uses a solvent to wear things downA. Freezing ice B. plants and animalsC. Moving air D. Moving water **I picked D. I need this answer q
Factor x 10 - y2 (x-y)(x + y) (x + Urgent help pl
If a cube has a volume of 343 cubic yards, what is its surface area?