jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

What does the Soviet Union agree to do to help with the Pacific theater?
Why do you think there was less Confederate States than the Union States?
!!PLEASE HELP!! You don't need to answer all of these.Describe your research process as you address the essay prompt posed in this module.How do you cite your s
How did Germany respond to the Treaty of Versailles?
What is significant about Gatsby’s upbringing and Dan Cody? What insight does this give us about what Gatsby represents in this novel?
What did Uncle Vernon do to punish Harry for ruining his deal and for not telling them that he couldn’t use magic outside of school? i need it ASAP
Which type of line of symmetry does this figure have? Vertical Horizontal Diagonal None
Read the passage from chapter 17 of the prince. What reasoning does Machiavelli used in this passage?
name this person and facts about him imma get in trouble
Tiffany sells cars. She gets an 18% commission. How much will she make on a $ 28,000.00 car?