BlackFrosty
BlackFrosty BlackFrosty
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Jake bought a 40-ounce bottle of olive oil for $4.48. He used 30% of the olive oil in two weeks.

Respuesta :

Angel1132
Angel1132 Angel1132
  • 26-01-2017
He would have used 12 bottles of oil in two weeks.
Answer Link

Otras preguntas

A runner achieves a velocity of 11.1 m/s 9 seconds after he begins. What is his acceleration?
If the demand for a good increases without its supply increasing, what change will occur? deflation of the currency inflation of the currency increased price of
Which expressions are equivalent to 0.5*m*n*4 2(m+n) 0.5m + 4n None of the above
Throughout history, a basic purpose of government has been to provide (1) equal rights for all people (2) laws to maintain order (3) representation for all soci
Workers at Sunny Acres Orchard picked 544 apples. They picked 328 honey crisp apples and the rest were Granny Smith apples. The workers put the Granny Smith app
Which is greater 4.44 or 4.044
What is the plot of the book named trapped between the lashes and the gun?
President Theodore Roosevelt’s commitment to the proverb, “Speak softly and carry a big stick; you will go far,” was most clearly shown when he (1) opposed cons
The Neolithic Revolution is considered a turning point in global history because it led to (1) increasing migrations of people in search of food (2) increasing
is 15/28 greater or less than 1/2? justify the answer