cdstewart667 cdstewart667
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

oliver bought 7 bags of candy each bags cost 1.50 i need help step buy step

Respuesta :

clarkmar003
clarkmar003 clarkmar003
  • 25-04-2022

oliver bought 7 bags of candy each bags cost 1.50  

Answer-$10.50

Answer Link
chloegcarter20
chloegcarter20 chloegcarter20
  • 25-04-2022

Answer:

10.5

Step-by-step explanation:

you take 1.50 and times it by how many bags there are so 7

1.50×7=10.5

Answer Link

Otras preguntas

m/BDA = 56° Use the image to answer the question about the rectangle. What is the m/DAB?
What is the subject matter and content of the Danube Landscape and Castle Worth
down sendromlu bıreylerın zeka ve fızıksel gelişimlerinde gerilik görülür .Bu gerılıgın nedenleri nelerdir
Xy manufacturing company product different types of product .the product are described by ,product id, product name, quantity,and price the products are sold to
What is a possible optimization to enhance recommendation quality or performance in the social network recommendation algorithm?
30-fevral kuni kim tug'ilgan
an electron is accelerated from rest to a speed of 2.0 x 10^6 meter per second. how much kinetic energy is gained by the electron as it is accelerated from rest
There are 1000 planes landing at Ankara Esenboğa Airport on weekends and 200 of them come from İstanbul. In this respect 10 planes landing at Ankara Esenboğa Ai
What is the next number? 12, 21, 23, 32, 34, 43 a) 45 b) 53 c) 54 d) 44
Q.)A student investigates the action of the enzymes pepsin of protein. For protein she used egg white powder which forms a cloudy white suspension in water. She