stacy122103 stacy122103
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

6. Which is cheaper?
A) $12 for 800ml or
B) $14 for 1 L

Respuesta :

001415146
001415146 001415146
  • 25-04-2022

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

16+2.4c=22.5 what does c equal?
Why does Dally help Ponyboy and Johnny? A. Dally is helpful. B. Dally needs to escape, too. C. Dally likes his fr
Explain about french revolution
The bending of light as it passes into a transparent material of different optical intensity is known as A. aberration. B. refraction. C. conversion. D. reflec
what characteristics of carbon makes it essential to living organisms
the weight of the lithosphere keeps the mantle in a semi-solid state. what can you infer from this?
a local store sells oranges at a price of 6 for $9.00 what is the unit rate? how much will 10 oranges cost
What is 7.6506 rounded to the nearest tenth?
what were the two proposed plans for the constitution agreed on
A major obstacle to German unification in the mid-1800s was