Tamirr
Tamirr Tamirr
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for headphones if eight headphones cost $390.92



Help me pls I need the unit rate too !

Respuesta :

fieryanswererft
fieryanswererft fieryanswererft
  • 26-04-2022

$48.865 per headphone

unit rate : total cost/total items

unit rate:

390.92/8

48.865

Each headphone costs $48.865

Answer Link

Otras preguntas

Which is the best buy? 3 bottles of juice for $6.72 11 bottles of juice for $24.86 9 bottles of juice for $20.25 16 bottles of juice for $35.68 Which is th
The base of an exponential model is 1.024. Is the base a growth or decay factor, why or why not?
Many people prefer working out at a gym, and find that they can achieve their fitness goals more easily than working out at time. True False
63 f to degrees celsius
During which period did the great migration mainly occur
Helpppppp mathhhhhhhhhhh
How do you know someone likes you?
help asap and explain how u got it
What are the next three terms in sequence -6,5,16,27,
Find the missing length