zaidoo zaidoo
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

it cost 60$ to for 4 apples how much would 60 apples cost

Respuesta :

Mala388
Mala388 Mala388
  • 26-04-2022

Answer:

$900

Step-by-step explanation:

60/4 = 15

60 x 15 = 900

Answer Link
tpandazhit13 tpandazhit13
  • 26-04-2022

Answer:

900

Step-by-step explanation:

900 it's not that hard 60/4 15x60

Answer Link

Otras preguntas

First one to answer receives 100 points and brainiest! Prove the value of the expression(s): #1: (2^10+2^8)(2^5-2^3) is divisible by 60. #2: (16^3-8^3)(4^3+2^
A large rectangle is made by joining three identical small rectangles as 4 points shown. The perimeter of one small rectangle is 15 cm. Work out the perimeter o
supporters had the greatest success in states that? Plz help meee​
Calculate the total cost of my bill if I order half a dozen rulers at $30.00 each
what is the solution to the inequality-8y≤16​
A factory has 112 workers. They have decided to change from an 8-hour working day into a 7-hour working day. How many more employees does the company need to hi
Determine the value of x that would make quadrilateral LMNO a parallelogram. 3 911 18​
What is the coefficient for the term whose variable is y2 in the expression 3xy2 + 2y – 4y??
Write out the sample space for the given experiment. Use the following letters to indicate each choice: G for garbanzo beans, O for olives, T for turkey, E for
why does willy change his mind about what he sees in the kitchen A: Blake points out its raining B.the pigeons make a mess on him C: The house has an open plan