chavezjackson068
chavezjackson068 chavezjackson068
  • 24-05-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 24 boxed lunches from a deli for $177.60. If each boxed lunch
costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?

Respuesta :

mnighswonger364 mnighswonger364
  • 24-05-2022
It’ll cost $44.40 per box
Because 177.60 divided by 4 is 44.40
Answer Link

Otras preguntas

which is greater 1/5 or 0.25?
name three gaseous elements that will not burn?
In mr.primes class, 9/10 of the students had done their homework. Of these, 2/3 had al correct answers. What fraction of the whole class had all correct answers
Which Value Of x Makes The Open Sentence True? 10-x=3x-4 ?
8(t + 2)—3(t—4)=6(t—7)+8
Which of the following levels is the most efficient at energy conversion? a. producers b. primary consumers c. secondary consumers d. tertiary consumers
What is the answer: -4 - (-9)
which equations show you how to find 16-9?
what is 1/3 of 240 dollars
what is the unit value of 6 in 216