kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

In the circular flow of the US economy, what does government provide to households? A. Taxes and resources B. Services and income C. Resources and pay
What type of an association would you expect between a person's height and weight? Positive association Negative association No association Linear association
Why do you think gymnastics scores are reported to the thousands place?
Quem elaborou a declaração universal dos direitos humanos e em que circunstânicas?
The use of nuclear power in place of coal, oil, and natural gas greatly reduces emissions of carbon dioxide and other greenhouse gases. TRUE FALSE
The Blended Retirement System (BRS) and the legacy "High-3" retirement system both require _____ Years of Service (YOS) in order to qualify for monthly retired
Anna has a hard copy of a document. However, she needs to send the document to a customer 300 miles away in less than one hour. What should Anna do? Retype the
How does the fox take advantage of Chanticleer's weakness?
Ryan was traveling by car at an average speed of 40.3 miles per hour. He will cover 322.4 miles in how many hours
Blood is carried away from the heart to provide oxygen to rest of the body by the