br00kC br00kC
  • 25-07-2022
  • Mathematics
contestada

Four pounds of apples cost $5 How much would 10 pounds o apples cost?

Respuesta :

ynura154 ynura154
  • 25-07-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

plus all of them 5times 10

Answer Link
notantonio56 notantonio56
  • 26-07-2022
The answer is $12.50 because if 4 pounds is $5 1 pound would be $1.25 multiply that by 10 pounds and you would get $12.50
Answer Link

Otras preguntas

hii pls help me to balance the equation thanksss​
Ursula has a new team member, Tom, who came from another worksite. Tom is constantly trying to make new suggestions and explain how things used to work his old
Craig wants to prove that if quadrilateral ABCD has diagnols that biscet each other then it is a parallelogram
I want answer for third question 3rd**
I need to know the answer please
1. The features of the British culture
please help geometry!!
1. Lyle has 3 tops and Luvo has 5 tops. How many more tops does Luvo have.Workspace​
How are members of house committees determined?
PLEASE HELP!! WILL MARK BRAINLIEST