se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following excerpts from the short story "The Tell-Tale Heart" by Edgar Allan Poe best demonstrates the unreliability of the narrator? • you should
Determine the kinetic energy of a 1000-kg roller coaster car that is moving with a velocity of 20.0 m/s.
A criticism of the American system of federalism is that it is (4 points) unresponsive when it is faced with a dangerous emergency situation excellent at
which statement accuratelycontrasts daoism and confucianism
is 2y=-8x a direct variation
There are 32 forwards and 80 guards in Leo's basketball league. Leo must include all players on a team and wants each team to have the same number of forwards
what is the relation between chromatin and chromosomes
The legal tradition that kept women from owning property and holding public office came to the United States from A. Mexico. B. Africa. C. Britain. D. Franc
a bag contains 23 red marbles 25 green marbles and 18 blue marbles you choose a marble at random from the bag what color of marble will you most likely choose
Is 62.5 greater than or less than 62.35