alexmarrufo04
alexmarrufo04 alexmarrufo04
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony is buying a 9-ounce jar of peanut butter that costs $3.29. Which expression can he use to find the price per ounce?

Respuesta :

bohotness
bohotness bohotness
  • 22-03-2017
i think form reading this your going to need to add or divded i need more informtaion to understand your question
Answer Link

Otras preguntas

Why did Mary Lyon name her school Mount Holyoke Female Seminary, instead of Mount Holyoke Female College? A) Colleges were only open to white men, her school
what is the value of this
Which situation is best represented by the following equation? 40w + 12.50 = 492.50 A) Nicole paid $40 for self-defense classes. She paid a $12.50 registration
Why is it a good idea to lock your doors while driving? WRITER
would we consider the U.S economy mixed but tending towards free market ​
Round 63.094 to one decimal place
Using the terms hypertonic and hypotonic, describe the osmotic relationships of the solution within the dialysis bag versus the solution outside the bag.
The perfect squares between 61 and 102
find the acceleration experienced by each of the two objects , if the coefficient of kinetic friction between the 7kg object and the plane is 0.25​
Chemical labels must contain a product identifier, signal word and a pictogram to represent the hazards. What other information is required on a chemical label?