Seudónimo Seudónimo
  • 23-04-2017
  • Mathematics
contestada

Sara bought 2 hot dogs each costs $6.50 how much did Sara pay?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-04-2017
the answer is that sara paid $13.00
Answer Link
KailaMF
KailaMF KailaMF
  • 23-04-2017
$13.00 because she bought 2 hotdogs for 6.50 and 6.50 times 2 is 13
Answer Link

Otras preguntas

What is the part of the cell that stores food?
A star’s apparent brightness is dependent upon a. temperature. c. size. b. distance from Earth. d. All of the above.
If the Large Hadron Collider is 27 km long, and visible light travels 3.0 × 108 m/s, how long does it take a ray of visible light to travel from one end of the
What are any five grievances against George III and the English government that Jefferson list in the Declaration of Independence?
Which of the following relies on a renewable natural resource to produce energy? a. windmill b. oil furnace c. gasoline-powered car d. coal-burning locomoti
When you cut yourself, how does your body heal the wound?
why did congress need to form a "real" army
Help? What is the scale factor?
Objective and subjective tests, which include written and research papers, are called: A. test types. B. assessments. C. exams. D. qualifiers.
The design shown contains kite ABCD. Which statement is true? A.The area of ABCD is 300 u2004-05-02-04-00_