cutepiemarzia
cutepiemarzia
23-03-2015
Mathematics
contestada
Find the cost of 1 1/2kg at 28p per kg
Respuesta :
0000000
0000000
23-03-2015
1 kg.......................28p
1 1/2......................28·1 1/2=28·3/2=14·3=42p
Answ
er:42p
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
What justifications did the u.s. government give for japanese removal and detention? what was life like for interned japanese americans? what did you learn from
In Exercises 11-16, determine whether the graph could represent a variable with a normal distribution. Explain your reasoning. If the graph appears to represent
Which of the following is a responsibility of a coach? a. Play the games b. Develop team unity and keep players safe c. Make calls and enforce rules during the
Personal property is referred to as an intangible chattel. a. trueb. false
Physical Sci B (P) Credit 3Identifying the Part of the Wave Affected by Wave InteractionsWhich part of the wave is changed when there is interference?the amplit
Petróleo // Petróleo3.O que é um exemplo de fonte de energia renovável?Qual é um exemplo de fonte de energia renovável?Digite uma resposta
Seeing things as potential risks will make you what kind of driver? a. paranoid and slow b. aggressive and dangerous c. slow and tired d. safer and more alert
which comparison is true 1. 0.99 > 0.95. 2. 0.98 < 0.89. 3. 0.9 > 0.93. 4. 0.8 < 0.79
Solids A and B are similar. Use the given information and scale factor k from solid A to solid B to find the volume of solid B. Round your answer to the nearest
What is Gatsby doing for his and Daisy future