peterarlandson
peterarlandson peterarlandson
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges and 11 apples for 10.05 and the cost of one orange and one apple is 0.94 cents what is the cost of one apple

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
The cost for one apple is 0.94 cents. The question actually states this directly.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-05-2017
it is 0.94 cents ...........
Answer Link

Otras preguntas

what are the steps to -(32/-8)2 squared?
Marking as brainliest if answered correctly: Mel had $35 and withdrew $200 from his bank account. He bought a pair of trousers for $34.00, 2 shirts for $16.00 e
1. If two groups in the game are exerting equal and opposite forces on the rope, will the rope move?2.In the same condition what happens to the net force acting
How much wrapping is needed for a package that is 4 in. wide, 7 in. high, and 15 in. long?
Someone help me to write a case study thanks
Which piece of evidence from the article explains WHY the Founders did not want a ruler for life for America? Highlight the correct answer.
Which point on the number line represents 100
In 1910, the population of Math Valley was 15,000. If the population is increasing at an annual rate of 2.4%, what was the population in 1965?
Sadie and Connor both play soccer. Sadie scored 3 times as many goals as Connor. Together they scored 12 goals. Create and solve an algebraic equation to determ
Complete the input-output table: