chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

Ravi has two part-time jobs. he does landscaping in the morning and earns $22 each day. he does tutoring in the afternoon and earns $32 each day. how much money
Someone please HELP
The use of harmful microorganisms as weapons is called _____.
A. messages should include no sensitive information. b. you don't need a subject line. c. the main idea is revealed immediately. d. an indirect opener create
Which of the following retirement plans offer tax benefits?
Help with graphs please
Mom works nearly one mile from school in fact it's just 10 yds how far is the distance from school to mom place of work
I have been talking for five minutes. hace cinco minutos que yo ________.
What is a filibuster? a. a representative’s attempt to kill a bill by continuing to speak in order to prevent a vote b. the process used to prevent amendments
You jog 623 miles around a track each day. If you jogged that distance 4 times last week, how many miles did you jog?