shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

If you contribute $2k to your 401k and your company matches up to 5% how much is in the account (assume you have not gone over the 5% match)​
Ibn Battuta was an Islamic scholar and writer of the 14th century. He is best known for writing detailed accounts of his travel, which have been of great use to
The daily cost of hiring an Algebra tutor, y, for x hours can modeled using a linear function. The tutor charges a fixed traveling fee of $10, plus $30 per hour
Solve and check. Need Help ASAP
1. At first, what was the main expectation of the British colony in Jamestown?
Which expression is equivalent to cos(4x)? 2(2cos2(x) – 1)2 – 1 2cos2(2x) – 1 2cos2(x) – 4 4cos2(x)
Which of these is an example of an ecosystem service? A. A mangrove forest protects a coastal village from erosion. B. A farmer uses non-chemical means to cont
Chose the missing reason in the proof. A) AAS B) ASA C) SSA D) SAS
Where does 75% of the EU's energy comes from...
make three pairs that have the same total