wellyawell2000ov40qz wellyawell2000ov40qz
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

a bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?

Respuesta :

kjshaw84 kjshaw84
  • 23-08-2017
$2.88/12=0.24 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLZ I don't get math
Write this in slope-intercept form thanks in return
What is a good replacement for the word wonder to make it a negative connotation.
What is negative 4 mins positive 4
How did Napoleon’s conquests in Europe impact other parts of the world? A) Napoleon’s conquest of the Rhine led to the fall of the Ottoman Empire. B) Napoleon
Because your friends stayed in bed instead of helping you with the breakfast, you agree to split the £248 hostel bill to the ratio of: 3:3:2  with you paying th
Describe a way Renaissance artists made their artworks look similar to Classical artworks.
Twenty nine minus eight times a number is equal to five. What is the number?
Successful writers always offer a _________ for their ideas. a. context c. discussion b. transition d. map
explain how the plain people survived