anishak398 anishak398
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate

Respuesta :

madelinecooneyov5vjq madelinecooneyov5vjq
  • 24-08-2017
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

On. map with a scale of 1:75 000 the distance between a hotel and the airport is 3 cmWhat is the actual distance I'm km?a. 2.25b. 2.5c. 22.5d. 25 kmplease help​
algebra 2 pls help ill give brainliest
Which list of numbers is shown on the number line below? A number line going from negative 3 to positive 2. There are 4 equal spaces between each number. A poin
write a friendly letter to your uncle requesting him to pay your school fees​
Please please help please please help me
BRANILIST PLS HELPThe triangles below are similar.Triangle S R P. Angle S is 54 degrees, R is 41 degrees, P is 85 degrees. Triangle X Y Z. Angle X is 54 degrees
hey can someone solve this 4 me​
holii necesito ayuda lo más rápido posible x fiiiis Utiliza la propiedad fundamental de las proporciones para determinar el valor p en la siguiente proporción.
A rectangular basketball court measures with a length of 82yds and Width of 38 yards What is the perimeter and area?
I think my other question might've been deleted for some reason