faustobianca13 faustobianca13
  • 24-08-2017
  • Geography
contestada

a craft project took Angela 2 hours to complete and cost $6.25 for materials she wants to sell the project for the cost of materials plus $5.00 per hour for her labor what should her selling price be?

Respuesta :

clotmangenette clotmangenette
  • 24-08-2017
16.25 the selling price
2hrs. to complete @ 5.00 = 10.00
6.25 for supplies add 10.00 + 6.25= 16.25
Answer Link

Otras preguntas

!!!!!20 POINTS!!!!! Amendments Five through Eight deal with the relations between the federal government and the states. True False
What are the symptoms of gluten allergy in adults?
Similarities between renaissance,medieval and baroque music ?
Odd integers less than 10 are prime?
A city known for its temperature extremes started the day at -5 degrees Fahrenheit. The temperature increased by 78 degrees Fahrenheit by midday, and then drop
Find m abc (2x+14) (x+7)
A stone is tied to a 0.85-meter cord. it is swung in a circle at a constant rate of 6.0 m/s. what is the centripetal acceleration of the stone? 42 m/s2 7.1 m/s2
Line a is parallel to line b and m<7=135 Find m<4 a. 135 b. 145 c. 35 d. 45
A regular hexagon has a radius of 11 inches and a perimeter of 66 inches. Find the apothem
find the value of A if A=1\2bh, b=8 and h= 9