JMoore988 JMoore988
  • 25-02-2024
  • History
contestada

In about what year was the Odyssey composed?
A.C.e. 1590
B. 700B.c.e.
C. 200B.c.e.
D. 1200B.c.e.

Respuesta :

Otras preguntas

A company that produces pots and pans would like to implement a just-in-time inventory system. Which product-flow model best demonstrates this strategy? A : T
The total cost for 5 members in the Valdez family! to hut hike for 6 days is $2,475. About how much does it cost for each family member?
Pabia made $270.00 for 18 hours of workAt the same rate how many hours would he have to work to make $165.00​
You have been asked to collect a knife from the crime scene with a visible fingerprint in blood. Describe how you would package this item up.
4w - 1 = 5(2w - 5)Answer question please​
(a) On March 2, Blossom Company sold $853,600 of merchandise to Kingbird Company on account, terms 3/10, n/30. The cost of the merchandise sold was $540,300. (b
By which rule are these triangles congruent? A) AAS B) ASA C) SAS D) SSS
A motorcycle has a magnet attached to the rim of its front wheel. The front tire has a diameter of 60 cm. A magnetic pickup is attached to the front forks and r
Describe the relationship between poverty and health?
A 15 ounce jar of grape jelly sells for $2.85. What is the unit cost per ounce? Round to the nearest thousandth if needed.