renetta992002
renetta992002 renetta992002
  • 25-08-2017
  • Mathematics
contestada

Carla can buy 4 sandwiches and 3 cups of coffee for $20. Steve can buy 3 sandwiches and 4 cups of coffee for $18.50. How much does one cup of coffee cost?

Respuesta :

emorieatchison emorieatchison
  • 25-08-2017
somewhere around $1.50
Answer Link
Derpynate Derpynate
  • 25-08-2017
I believe it's $1.50 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

what is a xylophone? need help pls
what is quicksand? how does it work?
What is the correct answer for 20 + 20 × 0 + 1 = ?
1 pound = 100 penny = 10 penny x 10 penny = 1/10 pound x 1/10 pound = 1/100 pound = 1 penny => 1 pound = 1 penny How is this possible if 1 pound = 100 pen
in the given figure , the value of x is
what is nationalism
in the given figure , the value of x is
what 3 numbers multiply to get 63?
find the zeros of y=x²-1 from a graph.
Argue your support for the North to include accurate details about causes and effects of the war and your reasons for fighting for the Union. Describe how the o