houylinsr houylinsr
  • 25-03-2024
  • Mathematics
contestada

. If 4 bags of flour cost $16, how much does 1 bag cost?

Respuesta :

crystalwu892 crystalwu892
  • 25-03-2024

Answer:$4

Step-by-step explanation:

4=$16,

so then 1=$4

Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of the plane containing all the points equidistant from the points (3,-7,c) and (1,-3,0). Assume that c is a constant.
Se ha realizado una encuesta a 140 personas en un mercado sobre el ingrediente principal de su plato preferido, el 47 coma 86% prefieren la carne; el 21 coma 43
26 = z/19 20p question
A 4600 kg bus traveling at 26.6 m/s can brake and comes to a stop in 47m. What is the force applied by the brakes?
bonjour svp aide moi à remplir ces trous. complétez les questions 1 à 9 relatives aux dispositions extraites de la constitution togolaise (articles 1 et 3): "La
List three [3] precautions when jacking a vehicle on the floor.​
Which statement does not describe a primary function of the cardiovascular system ? Carries oxygen nutrients and hormone
Y=1+sinx/1-sinx find the derivative of this problem
Find the volume of the rectangular prism.
1. You are the manager of a small store that specializes in hats, sunglasses, and other accessories. You are considering a sales promotion of a new line of hats