22eolukoya 22eolukoya
  • 25-05-2024
  • Mathematics
contestada

It cost 11.40 to buy lamps how much would it be for 24

Respuesta :

funnyarvin funnyarvin
  • 25-05-2024

Answer:

$273.6

Step-by-step explanation:

If it costs $11.40 for one lamp, and you want to buy 24 of them, you just multiply.

11.40⋅24 is 273.6

Answer Link

Otras preguntas

What is the density of a material with a mass of 512 kilograms and a volume of 4 cubic meters?
Question 1 1 pts Who are Mama and Maggie waiting for at the start of the story? John Thomas Dee Johhny Carson Uncle Buddy Next »
Can someone please help me with this question
Explain why a typical value in a data set can be described by the median or the mode.
Describe the reasons for charging protective tariffs.
What does the kinetic theory say about the kinetic energy present in solids
Where are you likely to find Safety Data Sheets at the client site? (choose the best 2 options) On the computer as an electronic file In a work area where the c
In a randomly selected sample of 500 Phoenix residents, 445 supported mandatory sick leave for food handlers. Legislators want to be very confident that voters
Find and of the function = − −( − ).​
What is the 8th term in the binomial expansion of (2x+1)^9?