colintempleton9
colintempleton9 colintempleton9
  • 21-09-2017
  • Mathematics
contestada

Lizzy and Ella sold 10 boxes of cookies for $55.50. How much does each box of cookies cost? Show all your work and explain how you got your answer.

Respuesta :

izzy2019
izzy2019 izzy2019
  • 21-09-2017
55.50/ 10 boxes =5.50 that is  cost of 1 box. 
Answer Link

Otras preguntas

Examen de español ¿Qué hora es?/ What time is it? (1 point each) Write in complete sentence (SPELLING COUNTS) a) 4:10 am b) 12:00 pm c) 1:15 am d) 8:20 pm 11:30
In many cities, wastewater travels through sewer lines to be processed at a wastewater-treatment plant. The treatment plant uses many methods to break down mat
18. Do you think Congress was justified in passing the Tonkin Gulf Resolution?
The movement of substances from the bloodstream into the tubular nephron is referred to as:.
why people shouldn’t do drugs (ethos,pathos,logos)
When reading an informational text that proposes a solution to a problem, what should the reader evaluate? PLEASE PLEASE HELP ASAP!!!!!Select one: O a. the sequ
how do you say "how are you" in hindi
rue or False: 24 hours awake has the same effect as .1 blood alcohol level.
To find the distance an object has traveled, you use the formula D=RT; where D=distance, R=rate and T=time. What was the rate a person drove if they traveled 31
If 6 pounds of grass seed cover 399 square feet, how many pounds are needed for 6384 square feet?