rummaysiauddin
rummaysiauddin
23-09-2017
Mathematics
contestada
Answer to both of these?
Respuesta :
AnimeBrainly
AnimeBrainly
23-09-2017
14a³ /a = 14a²
9b/3b = 3
hope this helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
What is the is the unit rate for $2.50 for 5 ounces
Which of the Five Civilized Tribes managed to stay on their tribal lands even after the Indian Removal Act was signed long after 1832?
Because there is more social isolation in rural areas of the united states than in urban areas, we would expect suicide rates to be:
Which feature enables you to format data using specific conditions? Cell style Cell template Cell button Cell protection
why did greenlanders take livestock (animals) with them on their voyage
Need help "ASAP" Thank you.
If a dozen eggs cost $3.50 now how much will they cost in 25 years
Between 1860 and 1910 the area of the united states which underwent the largest percentage increase of population was
Minny has two coupons, but can use one of them. The first one is for $5 off an item; the second coupon is for 20% off an item. The product she is buying costs $
Which expression is a cubic polynomial A.3x^2-1 B.x^3-1 C.x^2-x+3 D.3x^2-x+3