maysa002
maysa002 maysa002
  • 24-09-2017
  • Mathematics
contestada

pleasaaaaaaaaaaaaaaaassssssssssse help me anyone. I am sooooo stuck in this question.

pleasaaaaaaaaaaaaaaaassssssssssse help me anyone I am sooooo stuck in this question class=

Respuesta :

dogtooth
dogtooth dogtooth
  • 24-09-2017
First you take 7143-6997 to get her units used( it’s 146) since you know that the first 100 units cost 24p per unit so take 100 Times 24 p to get 2400p then take the remaining 46 units times 16 to get 384p.
Add 2400p+384p to get 2784p for her bill
Answer Link

Otras preguntas

In marginal analysis, when comparing costs and benefits, an optimal choice is found when ______.
2. The economic statistic used to measure the level of prices is: Group of answer choices Real GDP GDP GNP CPI
Mary has saved $24. Each week, she saves $12 more. How much money would she have 32 weeks later?
help i need help ASAP plssss​
Workers are installing new seats in the football stadium with the team colors.Starting with the first row, every sixth row of seats is red.The other rows are bl
In a circle with radius 3, an angle measuring 11π/6 radians intercepts an arc. Find the length of the arc in simplest form.
Generally, people are advised not to do strenuous exercise when it is very hot and humid. What is the reason for this warning? Please help I'll give brainliest!
15 points!!! 15 points!!!! PLEASE HELPPPP You can drive 368 miles on 16 gallons of gas. How far can you drive on 1 gallon? A 18 miles b 23 miles c 24 miles
Alcohol and other drugs after mood and affect the mind by interfering with the central nervous system
Como exitar a una mujer sus puntos debiles por mensajes.