SelenaGraceH2o SelenaGraceH2o
  • 21-09-2015
  • Mathematics
contestada

Four students spent $12 on school lunch. At this rate find the amount 10 students would spend on the same school lunch

Respuesta :

TSO
TSO TSO
  • 22-09-2015
4 stuspdents spend $12. That means 1 student spends $3. So if there are 10 students, they wil spend all together 3 x 10 = $30. So, your answer is $30
Answer Link

Otras preguntas

You want to determine if one peak is steeper than another peak, based on a topographic map. What would you see on the steeper peak?
For which system of equations is (2, 2) a solution? A.–3x + 3y = 0x + 6y = 10B.–2x + 5y = –64x – 2y = 4C.5x – 2y = –63x – 4y = 2D.2x + 3y = 104x + 5y = 18
what are the different types of gorilla?
in a 4*100m relay race,tota track length is 200m and time taken by one particular group is 50.2sec. ehat is the average speed and average velocity of that group
in the given figure , if PQ ll RS , angle TRS = 105 and angle RTP = 30 , then the value of x is
if a line passes through the point (1,9) and has a slope of 6 , write it as an equation
if a line passes through the point (1,9) and has a slope of 6 , write it as an equation
find the zeros of y=x²-1 from a graph.
1. (k+7)² =2892. (2s-1)² =2253. (x-4)² =169please help me answer these :)
what is nationalism