distructo220 distructo220
  • 23-09-2015
  • Mathematics
contestada

A store sells a gallon of milk for $3.A baker buys 30 gallons of milk for his bakery.How much will he have to pay?

Respuesta :

sbcardinals
sbcardinals sbcardinals
  • 23-09-2015
$3 x 30 gallons of milk = $90
Answer Link
xxgirltdmxx
xxgirltdmxx xxgirltdmxx
  • 23-09-2015
90 because 30 x 3 = 90
Answer Link

Otras preguntas

What is the product of (2x^2 + 3x - 1) and (3x + 5)?
Which chemical is not found in DNA nucleotides?
A lacrosse team raised some money. They used 74% of the money to buy uniforms, 18%for equipment, and the remaining $216 for a team party. How much money did the
What object is shown below? ASAP
Which is a major risk factor for suicide? depression relaxation biofeedback phobia
When summarizing the ____ of a plot, one should notice the key ideas about how the conflict builds
How many degrees are in an angle that turns through 1/3 of a circle?
what is the 9th root of -30
How many ways are there to form a committee of 50 members into 3 groups,where each group contain prime number of member??
Greg's seeds cost $3.59 a pound and will cover 500 square feet of lawn. How much will it cost for a lawn 100' by 200'?