davidthang70 davidthang70
  • 24-09-2015
  • Mathematics
contestada

A 9-kg bag of mangoes for $12 ______Per kg

Respuesta :

deniseruiz58 deniseruiz58
  • 24-09-2015
Since the total was $12, you have to divide it by 9. So

12/9= $1.33
Answer Link

Otras preguntas

Find the length l of one "arch" of this cycloid, that is, find the distance traveled by a small stone stuck in the tread of a tire of radius r during one revolu
Who was an outspoken advocate of nationalist viewpoint
Par exemple Write a short definition for each item. Make sure you use UN / UNE or DES. Write more than 2 words. Use color, adjectives or other words to give a m
I don't understand how to solve this pls help
why were many Eastern European nations considered to be rude by puppet regimes after World War II
what has a higher ionization energy sodium or francium
Need help! Sooo confusing!More and more people are purchasing food from farmers' markets. As a consequence, a market researcher predicts that the number of farm
where does Laertes plan to go?
In the figure, AB¯¯¯¯¯∥CD¯¯¯¯¯ and m∠4=30°. What is m∠8?
¿Qué pasaje de "Iniciación"Es el mejor ejemplo de un conflicto interno? Millicent había esperado mucho tiempo para su aceptación, ya que la mayoría. Rebelión i