desi5
desi5
25-09-2015
Mathematics
contestada
what is the unit rate for 12 pounds into $5.79
Respuesta :
AL2006
AL2006
25-09-2015
12 pounds / $5.79 =
2.072 pounds per dollar
(rounded)
$5.79 / 12 pounds =
48.25 cents per pound
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
how does hail form? need help pls
To make 6 glasses of lemonade, Karla uses 1/2 cup of sugar, 1/2 cup of lemon juice, and 51/2 cup of water. If Karla wants to make 10 glasses of lemonade, which
what is nationalism
what is a cloudburst?
How do you multiply 5/12 times 2/9?
There are some cases where distance time graph of a particle is vertical . So could you please tell me when it is possible????
if a line passes through the point (1,9) and has a slope of 6 , write it as an equation
What was good abt technology in 1930
what is nationalism
Write the quadratic equation whose roots are-1 and 6, and whose leading coefficient is 4 (Use the letter to represent the variable.)?=0